فایلهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۲

 65 بازدید

پروژه کوهنوردی

پروژه کوهنوردی مقدمه كوه ها، چه از نظر گستره اى كه در زمين دارند و چه از نظر شكل و نيز تاثير در طبيعت، از مهمترين ساختارهاى كره زمين هستند. كوه ها يك پنجم سيماى زمين را تشكيل مى دهند، زيستگاه دست كم يك دهم از مردم جهانند، يك سوم از مردم جهان از جنبه […]

پروژه کوهنوردی

پروژه-کوهنوردی

مقدمه
كوه ها، چه از نظر گستره اى كه در زمين دارند و چه از نظر شكل و نيز تاثير در طبيعت، از مهمترين ساختارهاى كره زمين هستند. كوه ها يك پنجم سيماى زمين را تشكيل مى دهند، زيستگاه دست كم يك دهم از مردم جهانند، يك سوم از مردم جهان از جنبه غذا، برق، چوب و مواد معدنى به كوه ها وابسته اند و نيمى از آب شيرين مصر اين ترتيب، در مجموعه كوهستان ها و كوهپايه ها، «گيا» (حيات گياهى منطقه =   flora) و «زيا» (حيات جانورى منطقه =   fauna) تنوع چشم گيرى دارد. 
كوهستان جز آن كه بستر انبوهى از گياهان و زيستگاه گونه هاى جانورى خاص خود است، امروزه با از ميان رفتن طبيعت دشت ها به دليل فعاليت هاى كشاورزى و صنعتى و شهرسازى، به پناهگاه پاره اى از گونه ها كه از دشت ها رانده شده اند، بدل شده است. در سرزمين هايى كه پيشينه تمدنى ديرين دارند – مانند ايران – طبيعت بكر معمولاً فقط در كوه ها باقى مانده است، زيرا دشت ها از قرن ها پيش مورد بهره بردارى سنگين انسان بوده است. براى مثال در ايران جنگل را فقط در كوه ها مى توان يافت و در نواحى هموار جز چند «لكه » كوچك، چيزى از جنگل باقى نمانده است. 
فهرست:
آموزه هايي در مورد کوهستان 
چادر 
کيسه خواب 
کوله پشتي 
کفش 
طناب 
بهمن 
گرمازدگي 
شکستگي                                        
برانکارد 
حمل مصدوم 
مارگزيدگي 
کوه هاي ايران 
چهارده گانه ها (۱۴ قله بالاي ۸۰۰۰ متر جهان)         
نيازهاي تغذيه اي کوهپيمايان 
گره هاي کوهنوردي 
دانلود فایل


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : تربیت بدنی
ارسال دیدگاه