توضیحات کامل :

پاورپوینت زندگینامه ژاک دریدا در ۳۰ اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

نگاهی اجمالی به آثار دریدا

دریدا یک پساساختارگرای تمام‌عیار

اندیشه‌های کلیدی

شخصیت‌های تأثیرگذار بر اندیشه‌های دریدا

متافیزیک حضور

دریدا و مطالعات رسانه‌ای

 

بخشی از متن

مقدمه

ژاک دریدا در خانواده‌ای از یهودیان پرتغالی-اسپانیایی و از طبقه متوسط فرودست در ۱۵ ژوئیه سال ۱۹۳۰ در الجزایر به‌دنیا آمد و در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۰۴ نیز از دنیا رفت.

او در اکول نرمال سوپریور (École Normale Supérieure) پاریس (۶-۱۹۵۲) زیر نظر ژان هپولیت متخصص در فلسفه مارکس و هگل به تحصیل پرداخت. اکول نرمال سوپریور، دانشگاهی واقع درمحله لاتینپاریساست؛ که در اصل برای تربیت معلم تأسیس شده و اکنون به آموزش پژوهشگران و استادان دانشگاه و مقامات عالی دولتی و مدیران صنایع و موسسات خصوصی می‌پردازد. ورود به این مدرسه‌ی عالی، فقط برای کسانی که ملیّت فرانسوی دارند ممکن است و بسیاری ازنخبگان فرانسهاز این مدرسه فارغ‌التحصیل شده‌اند. در سال ۱۹۵۶ موفق به دریافت بورس تحصیلی از‌ هاروارد و در سال ۱۹۶۲ نیز برنده جایزه کاوایس شد. در سوربن (۴-۱۹۶۰) و اکول نرمال سوپریور (۸۴-۱۹۶۴) فلسفه تدریس کرد. از سال ۱۹۸۴ نیز رئیس مرکز مطالعات علوم اجتماعی اکول دهوت اتود بوده است. از سال ۱۹۷۲ نیز مرتبا در دانشگاه‌های ییل و جانز‌ هاپکینز امریکا تدریس کرده است. درآن‌جا برخلاف دانشگاه کمبریج اندیشه‌هایش مورد توجه قرار گرفت.

در سال‌های ۱۹۶۵ تا ۷۲ با گروه تل‌کل Tel Quel که عبارت از فیلیپ سولرس (Philippe Sollers: 1936-live)، ژولیا کریستوا (Julia Kristeva: 1941-Live)، رولان بارت (Roland Barthes: 1915-1980) و دیگران است، در تماس بود. آن‌ها درباره نظریه‌های معاصر به‌ویژه روان‌شناسی، ساختارگرایی و مارکسیسم بحث می‌کردند.

و …