توضیحات کامل :

پاورپوینت اسقاط مالم یجب

 

پاورپوینت اسقاط مالم یجب شامل ۲۷ اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

عبارت اسقاط مالم یجب از دو واژه اسقاط و مالم یجب تشکیل شده است.

اسقاط در لغت به معنای افکندن، انداختن، فرود آمدن، فرو افتادن، بر زمین افتادن، رفع و ازاله آمده است. در فقه به از اعتبار انداختن حقی اعم از مالی و یا غیر مالی اسقاط گفته می‌شود.

در حقوق، اسقاط عبارت است از اینکه حقی را از بین ببرند، که ممکن است ضمن یک عقد، معاوضه و یا ایقاع واقع شود. مانند ابراء، اعراض و یا پرداخت دین از طرف بدهکار زودتر از موعد و ….

مالم یجب چیزی که واجب نشده است.

اسقاط مالم یجب این عبارت به معنی از بین بردن چیزی است که هنوز واجب و لازم نشده است. در اصطلاح نیز ساقط کردن حقی است که هنوز به وجود نیامده باشد.

   و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

ماهیت اسقاط

انواع اسقاط

نیاز اسقاط به موضوع

اسقاط حق در قانون

مصادیق بارز اسقاط

اسقاط مالم یجب در ابراء

اسقاط مالم یجب در اعراض

اسقاط ما لم یجب در قانون

پایان

 

عنوان : اسقاط مالم یجب

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : ۲۷

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

اسقاط مالم یجب